Pazar, 10 Aralık 2023
.
.
Spor

AOSB 2. SANAYİ GENÇLİK KOŞUSU YOĞUN BİR KATILIMLA YAPILDI

Türkiye’deki OSB’ler içinde ilk ve tek olan hizmetleriyle öne çıkan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) tarafından geleneksel hale getirilen ve Türkiye’nin “Sanayi” temalı ilk ve tek koşusu olma özelliğini taşıyan AOSB 2. Sanayi Gençlik Koşusu, renkli görüntülere sahne oldu.

Tarih
700 Toplam Gösterim
AOSB 2.  SANAYİ GENÇLİK KOŞUSU YOĞUN BİR KATILIMLA YAPILDI

 

AOSB 2.  SANAYİ GENÇLİK KOŞUSU YOĞUN BİR KATILIMLA YAPILDI

 

 

7’den 70’e koştular,

coştular, eğlendiler

 

Türkiye’deki OSB’ler içinde ilk ve tek olan hizmetleriyle öne çıkan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) tarafından geleneksel hale getirilen ve Türkiye’nin “Sanayi” temalı ilk ve tek koşusu olma özelliğini taşıyan AOSB 2. Sanayi Gençlik Koşusu, renkli görüntülere sahne oldu.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ruhunu yaşatmak amacıyla 

Adana Valiliği himayesinde, AOSB ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen AOSB 2. Sanayi Gençlik Koşusu, mükemmel organizasyonu ile dikkati çekti. Müzik eşliğinde eğlence ve davul zurna eşliğinde halaylarla renklenen etkinliğe katılanlar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. 

 

Starttan saatler önce Merkez Parka gelerek, Dünya Heykeli etrafında kurulan fuaye alanında  DJ müzik ES Pilates ile ısınma hareketleri yapan katılımcılar, yarışı sabırsızlıkla beklediler.

 

Fuzuli Caddesi’nden başlayıp, 10 kilometrelik parkurda gerçekleşen koşu sonunda, Erkekler kategorisinde Laban Kipkemboi birinci, Ersin Tekal ikinci, Fetene Alemu Regasa ise üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde ise Ümmü Kiraz, Sabriye Güzelyurt ve Semra Karaaslan ilk üç dereceyi paylaştı. Koşu esnasında kimileri Türk bayrağı ile koşarken, kimileri bitiş noktasını el ele tutuşarak geçtiler

 

Yarışmanın ilk üç derecesine giren sporculara ödülleri AOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara, Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü  Muzaffer Çintimar tarafından verildi. Yarışmanın birincileri 20.000 TL, İkincilere 10.000 TL, üçüncülere ise 6.000 TL ödül kazandı.

 

Türkiye’nin “En sosyal OSB’si” olma yolunda hızla ilerleyen AOSB’nin Bölge Müdürü Ersin Akpınar, sosyal ve kültürel faaliyetlerin önemine dikkati çekerek, “Organizasyonumuza destek veren öncelikle yönetim kurulumuza,  başta  Valiliğimiz olmak üzere  İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, sponsorlarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Akpınar, bu yıl sportif etkinlikleri tüm yıla yaydıklarını ifade eden Akpınar, her yıl bir önceki yıldan daha geniş katılım ve ilgi gördüklerini, gelecek yıl yarışmaya Halk kategorisini de eklemeyi planladıklarını kaydetti. 

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü   Muzaffer Çintimar ise 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamındaki Gençlik Haftasında, AOSB ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, dereceye giren sporcular ile tüm katılımcıları tebrik etti.

 

Koşunun yanı sıra fuaye alanında  Jimnastik gösterisi,  müzik, karate gösterisi ve halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle coşan katılımcılara, AOSB Bölge Müdürlüğü ve yarışmanın sponsorları tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

AOSB Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara, Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü  Muzaffer Çintimar katılımcılarla birlikte davul zurna eşliğinde halay çekti. Halat çekme yarışmasına ise AOSB Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kara ve Bölge Müdürü Ersin Akpınar da yarışarak, ayrı bir renk kattı.  

 

Fuaye alanındaki sergi, boyama çalışmaları, Teknofest yarışmasındaki inovatif buluşların sergisi de konuklar tarafından beğeniyle gezildi.

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE