Pazar, 10 Aralık 2023
.
.
Ekonomi

Uluslararası Adana Lezzet Festivali sona erdi. Festivalde, yurtdışından ve Türkiye’nin her yerinde gelen yüzbinlerce kişi ağırlandı

Adana Valiliğinin ev sahipliğinde bu yıl, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen "100. Yılında Cumhuriyet Lezzetleri" temasıyla düzenlenenen "7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali" büyük ilgi gördü.

Tarih
280 Toplam Gösterim
Uluslararası Adana Lezzet Festivali sona erdi. Festivalde, yurtdışından ve Türkiye’nin her yerinde gelen yüzbinlerce kişi ağırlandı

  1. Uluslararası Adana Lezzet Festivali sona erdi. Festivalde, yurtdışından ve Türkiye’nin her yerinde gelen yüzbinlerce kişi ağırlandı

 

Lezzete doyduk

 

 

COŞKUYLA KUTLANDI

Adana Valiliğinin ev sahipliğinde bu yıl, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen "100. Yılında Cumhuriyet Lezzetleri" temasıyla düzenlenenen "7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali" büyük ilgi gördü. 3 gün süren festivale yurtdışından ve Türkye’nin her yerinden yüzbinlerce lezzet tutkunu katıldı. Katılımcılar, kebap, ciğer, şırdan, şalgam ve bici bicinin de aralarında olduğu yöresel lezzetleri tatmak için stantlarda uzun kuyruklar oluşturdu. Festivalde ziyaretçiler, 3 gün boyu süren etkinliklerle vakit geçirerek hem lezzete doydu hem de doyasıya eğlendi.

ÖZTÜRK- TERİM SOHBETİ

Festival kapsamında Adanalı gazeteci Fulya Öztürk'ün moderatörlüğünde "Fatih Terim ile Adana sohbetleri" söyleşisi gerçekleştirildi. Adanalı olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Terim, kente sık sık geldiğini belirtti. Terim, "Portakal Çiçeği Festivali, Altın Koza'sı Adana'nın çok önemli. Bu tip aktiviteleri biraz daha fazlalaştırmak lazım." dedi.

GASTRONOMİ SOHBETLERİ

Ünlü şefler Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya'nın katılımıyla "Adana Gastronomi Sohbetleri" paneli düzenlendi.Adana mutfağının sadece kebaptan ibaret olmadığını belirten şef Mehmet Yalçınkaya, kentin ürün açısından bir sıkıntısı olmadığını ifade etti.Bu arada, Seyhan Nehri'nde su korteji yapıldı.Kortejde, kano ve paddle board ile Büyükşehir Belediyesinin gondolları da yer aldı.

LEZZET TRENİ

Adana Lezzet Festivali kapsamında hazırlanan "Lezzet Treni" Pozantı ilçesindeki Belemedik Tabiat Parkına geldi. Trenle gelenler, tabiat parkında yöresel lezzetlerin yer aldığı kahvaltıya katıldı.Vali Yavuz Selim Köşger, burada yaptığı konuşmada, "Sabah Adana'dan Lezzet Treni ile başlayan yolculuğumuz bizi Torosların serin ve tarih kokan Belemedik Tabiat Parkına getirdi. Burası adeta saklı bir cennet bahçesi gibi. Gözlerden uzak, böyle güzel bir yer olması beni çok mutlu etti.” Dedi.

 

 

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE