Perşembe, 20 Haziran 2024
.
.
Gündem

YÜREĞİR’DE EMEKLİLER KÜTÜPHANEDE BULUŞUYOR

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in, ilçede her yaştan her kesime yönelik hayata geçirdiği projelerden biri olan ‘Emekli Kütüphanesi’ emekli vatandaşların buluşma noktası oluyor. Tesise gelen emekliler, çay ve ikramlar eşliğinde kitap okuyarak, vakitlerini verimli bir şekilde değerlendiriyor.

Tarih
1560 Toplam Gösterim
YÜREĞİR’DE EMEKLİLER KÜTÜPHANEDE BULUŞUYOR

YÜREĞİR’DE EMEKLİLER KÜTÜPHANEDE BULUŞUYOR

 

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in, ilçede her yaştan her kesime yönelik hayata geçirdiği projelerden biri olan ‘Emekli Kütüphanesi’ emekli vatandaşların buluşma noktası oluyor. Tesise gelen emekliler, çay ve ikramlar eşliğinde kitap okuyarak, vakitlerini verimli bir şekilde değerlendiriyor.

Yüreğir Belediyesi Tesisler Müdürlüğü tarafından Kışla Mahallesi Çamlık Caddesi’nde hizmete sunulan Kışla Emekli Kütüphanesi, mahalle sakini emekli vatandaşların zamanlarını en verimli şekilde geçirebilecekleri şekilde tasarlandı. İçerisinde dinlenme, sohbet alanları, mutfak ve mescidin yer aldığı tesisin bahçesinde de emekli bireylerin konforu düşünülerek peyzaj çalışması yapıldı.

ÇAY, KAHVE, KİTAP

Mahalle sakini emeklilerin arkadaşları ile birlikte vakit geçirip sohbet edebilecekleri, okuma köşelerinde bulunan dergi, gazete ve kitaplardan yararlanarak sosyalleşme imkânı bulabilecekleri tesis, haftanın 6 günü hizmet veriyor. Tesise gelen emekliler, görevliler tarafından sunulan çay ve ikramlar eşliğinde kitap, dergi ve gazete okuyarak vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirme fırsatı buluyor.

BAŞKAN KOCAİSPİR: “ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

Emekli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Bugüne kadar aktif işgücüne katılıp, ülkemizin güçlü ve daim olmasını sağlamaları sebebiyle bütün emeklilerimize şükran borçluyuz. Emekli büyüklerimizin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklere katılmalarını teşvik etmek, sağlıklı olma bilinci kazandırmak ve toplum içinde aktif rol almalarını sağlamak için ilçemizde yeni sosyal alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE